Březen 2011

...zrzavý kočičí pacient...

26. března 2011 v 16:55 | Babuna |  ...Macíkův příběh...
Macík, zrzavý kocourek, který na vlastní chlup poznal, jak je lidská hloupost někdy do nebevolající. Kocourek přišel domů a kulhal.

Nevypadalo to nijak zle a tak jsme si mysleli, že se někde porval. Druhý den, ale již noha vypadala o moc hůř a jakoby plantala. Ve čtvrtek jsme tedy vyrazili v veterináři, aby se na kocourka podíval. Rentgen odhalil zlomeninu stehení kosti. Utratit nepřipadalo v úvahu - proto zbývala pouze operace. Kocourka jsme tedy objednali ihned na druhý den k panu veterináři do Šumperka. A v pátek se jelo. Operace dopadla dobře a rovnou byl kočičák i vykastrován.

Macík byl po narkoze zblbý a bylo mu zle. Vážným problémem bylo, že kocourek se neumí vyprázdnit doma, ale jen na zahradě (co by za to kdekterý majitel dal kdyby se kočka nechala venčit, jako pes) nu tudíž kocour dostal kšíry a vodítko a šlo se venčit a s úspěchem.

Při procházce jsem zjistila, že se hrozně bojí nohou - nejspíš jej někdo surově nakop.
V pondělí nás čeká převaz a za deset dní vytáhnout stehy.


Noc na hradě Hluboký 19.3.-20.3.2011

20. března 2011 v 11:49 | Babuna |  ...zápisník z cest ...
Noc z 19.3. na 20.3. jsme s Peterem strávili na hradě Hluboký nad Hrubou Vodou. Byl úplněk, měsíc krásně svítil mezi rychle plujícmi mraky na obloze. Sněhový poprašek mezi stromy odrážel jeho světlo a krásně vykreslil valy původního hradu, které nejsou jinak vůbec vidět. Při cestě k hradu jsme ve svitu baterky viděli mizet oči tvora jehož totožnost nám zustala skryta. Noc byla chladná, větrná, ale krásná.

... pohled na valy hradu, prostor první brány a dochovanou hradební zeď ....
...výhled z ,,francouzského okna,, .... :)
... pohled z okna do údolí přes skálu... v pozadí lomy ve Hrubé Vodě ...
...Peter uklízí ohniště :)...

20.3.2011 Babuna

,,Jedenáctka,, se představuje

11. března 2011 v 12:20 | Babuna |  ...novinky na MO-S 11 ,,U posedu,,..

Trocha historie.....

Objekt těžkého opevnění MO-S 11 ,, U posedu,, alias Jedenáctka již více než 70 let stojí v oblasti Černého lesa v katastru obce Šilheřovice. Naše betonová kráska byla postavena ve dnech 5.-10. srpna 1936, stavební firmou Filip Praha XIX v rámci 2.stavebního podúseku Ludgeřovice. Osádku tvořilo 34 mužů. Ve výzbroji měla mít dvojici těžkých kulometů vz. 35 (přezbrojených na vz. 37) a 9ti cm minometem vz. 38. Ve zvonech a ostatních střílnách měli být lehké kulomety vz. 26. V roce 1938 byla plně vyzbrojena. Bohužel následující události ji nedovolili chránit vlast a v roce 1939 ji byly vytrženy oba pancéřové zvony. V roce 1945 byly v okolí příslušníky německé armády vykopány příkopy a oblast se připravovala na závěrečné boje Ostravské operace. Po válečných letech do roku 1968 zde byl relativní klid. V objektu byl zbudován muniční sklad. V roce 1971 sovětská armáda rozhodla o zazdění objektů.


Od roku 2000 zde působí Klub vojenské historie - I.prapor , který se snaží dát objekt do původního stavu z roku 1938.

Babuna

.... více pod odkazem... MO-S 11,,U posedu,,

XIV. VÍTÁNÍ SNĚŽENEK

8. března 2011 v 21:56 | Babuna |  ...výroční Ohně T.O. Stříbrný potok...
O víkendu 4. - 6. března proběhl již XIV. ročník Vítání sněženek, tentokrát s podtitulem Návrat Druidů. Počasí se vydařilo a do Jakartovických lesů zavítaly jarní sluneční paprsky. Účast byla obstojná a mnozí, kteří nedorazili rozhodně zaváhali.


více na www.babuna.rajce.net, http://strapka.rajce.idnes.cz http://jimro.rajce.idnes.cz http://roman18.rajce.idnes.cz/

Babuna