...zrzavý kočičí pacient...

26. března 2011 v 16:55 | Babuna |  ...Macíkův příběh...
Macík, zrzavý kocourek, který na vlastní chlup poznal, jak je lidská hloupost někdy do nebevolající. Kocourek přišel domů a kulhal.

Nevypadalo to nijak zle a tak jsme si mysleli, že se někde porval. Druhý den, ale již noha vypadala o moc hůř a jakoby plantala. Ve čtvrtek jsme tedy vyrazili v veterináři, aby se na kocourka podíval. Rentgen odhalil zlomeninu stehení kosti. Utratit nepřipadalo v úvahu - proto zbývala pouze operace. Kocourka jsme tedy objednali ihned na druhý den k panu veterináři do Šumperka. A v pátek se jelo. Operace dopadla dobře a rovnou byl kočičák i vykastrován.

Macík byl po narkoze zblbý a bylo mu zle. Vážným problémem bylo, že kocourek se neumí vyprázdnit doma, ale jen na zahradě (co by za to kdekterý majitel dal kdyby se kočka nechala venčit, jako pes) nu tudíž kocour dostal kšíry a vodítko a šlo se venčit a s úspěchem.

Při procházce jsem zjistila, že se hrozně bojí nohou - nejspíš jej někdo surově nakop.
V pondělí nás čeká převaz a za deset dní vytáhnout stehy.22.3. - úterý: kocour kulhá, ale na nohu došlapuje,předpokládali jsme, že se někde popral
23.3. - středa: noha se mu už vykle a je zjevné, že se jedná o zlomeninu
24.3. - čtvtek: večer taháme veta po pracovní době z domu - rengen - zlomená stehení kost s posunem - operace
25.3. - pátek: Šumperk - operace a kastrace ve večerních hodinách je kočičák doma a probouzí se z narkózy
26.3. - sobota: kocourek už se pohybuje a na to že má červenou dlahu i dosti rychle :). žere pije a komunikuje - vrní, odpoledne ,,vyvenčen,, a konečně vykonal potřebu
27.3. - neděle - Macík komunikuje ,,povídá si,, žere, pije a dokonce už chodí i doma na kočočí WC, vypadá veseleji :) - zítra jedem na převaz


28.3. - tak máme převázáno :) jizvu má pěknou vypadá, že se to vyhojí krásně. Dostali jsme bílý obvaz s červenými kočičkami :D..., paní doktorka nám zakázala skákání na gauč, aby si prý nožku znovu nezlomil...


29.3. - Macík je fitipaldi :D ,,běhá,, hrozně rychle a žere, jako by týden nejed. Dnes jsme se byli slunit venku. Na postrojek si rychle zvykl a když jsem jej vzala do ruky hned věděl, že se jde ven. :)


30.3. - žereme jako kyselina a běháme hrooozně rychle. Kocourek přestává smrdět a je mazlivý a ,,upovídaný,,.
31.3. - už začíná nožičku pomalu zatěžovat, snad to nevadí a nepochroumá si ji nijak.


1.4. - 3.4. - žereme, jak kyslelina - kočičák vypadá jako zrzavý kopačák
4.4. - převaz - při převazu bylo zjišťeno, že část hřebu vyčnívá nad kůži a tudíž jsme museli na kontrolu do Šumperka, vytaženy stehy
5.4. - kontrola v Šumperku u pana doktora Mináře - kočičákovi se výztuha pohla a protrhla kůži a dostala se ven, Macík byl přispán a drátek zkrácen, kocour je již bez dlahy a má jen 2 stehy


6.4. - 13. 4. po poslední návštěvě veta má již Macík nožičku bez obvazu. Končetinu zatěžuje, ale ještě kulhá. Hrozně rád si hraje ze suchým zipsem - rozpojuje ho a zase ,,slepuje,, dohromady, zakusuje a loví ho :). Další změnou je, že je hrozně ukecanej mňanká, žbrble, vrní a kníká :D... povídá si i s kočičáky venkovními přes okno. Dále vyžaduje pozornost kdy on chce a je jedno co dotyčný dvounožec právě dělá. Hlásí dokonce, že ,,vykonal potřebu,, a že je potřeba uklidit záchůdek :). Vždy je pochválen, že je hodná kočička a pak si spokojeně lehne a spí :). Na to, že se jednalo o čistě venkovního kocoura, je domácí poměrně rychle a ochočil si nás snad ještě rychleji. Šrouby z nohy by mu měli vytáhnout někdy v půlce května.


14.4. - 19.4. - kočičák si nás pěkně ochočil. Vyžaduje celodenní mazlení a hlazení a všímání si. Na hraní dostal malou plyšovou ovečku, kterou vytrvale zakusuje a loví. Neustále se dožaduje pozorností - vařeného vajíčka, dobrůtek a podobně, ale také neustále plné misky. Je hrozně rychlý a plantá se pod nohama. Včera mu byly vytaženy dva malé stehy co měl po úpravě drátu co má jako výztuhu v noze. Po cestě v autě nezlobil až doma :).Ze všeho nejdaději by chtěl ven, ale je tam tolik klíšťat, že bude muset vydržet doma.


20.4.-30.4. - Macík je nervózní, chtěl by jít ven. Tak vehemntně se čistí, že si vytrhal chlupy na boku. Rána na noze mu začala zarůstat napřed tmavé chlupy a světlé pomaleji - vypadá jako by ji měl pruhovanou :). Dnes byl celý den venku, než začalo pršet. Teď spí pod skříní. :). Nějspíš jej budeme muset přes den pouštět ven, aby se vyvětral. :)


31.4. - 27.5. - Macík chodí ven, chlupy si pomalu přestal trhat. Dokonce vydržel i týden sám doma (nějakou shodou okolností se mě i rodičům podařilo naplánovat si výlet za hranice do stejného týdne). Macík je znovu jako koťě, hraje si, komunikuje, je prostě jako malé dítě. Venku ,,loví,, kde co a válí se na sluníčku. 1.6. by mu měli vyoperovat hřeb.


Náklady na léčbu
- první ošetření - 1000 Kč - rentgen, pohotovost lékaře, ATB, léky od bolesti
- operace 4500 Kč - destička a šroubky, ATB a kapání do uší, kastrace
- první převaz - 500 Kč - práce a ATB na ušiska
- druhý převaz - 500 Kč - práce, stehy
- kontorola v Šumperku a upravení vyčnívajícího drátu - 1000 Kč - přispání, zákrok, RTG

- náklady sem dávám, proto kdyby se někomu stala nedejbože podobná hrůza, tak aby věděl na kolik ,,to,, vyšlo....


Po roce podávám hlášení. Kocour se má více než dobře a vypadá jako dvojník slavného Garfielda a to prosím včetně jeho kousků i rozměrů. Je tak rozmazlený, že baští jen 3 druhy konzerv a kočičí pamlsky a válí se doma na !svojí! dece. Ven již chodí jen na procházku a provětrat se (zmlátit venkovní kočičky).

Babuna


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama