Říjen 2011

...Vandr Roverky a potlach XVIII. OHEŇ BLUE BOOKS 28.10. - 30.10. 2011...

31. října 2011 v 21:22 | Babuna |  ...zápisník z cest ...
O prodlouženém víkendu 28.10. - 30.10.2011 jsme jeli zkoumat a kochat se krásami Roverek. Ve čtvrtek odpoledne jsem se přesunuli společně s ČD do České Lípy po cestě se k nám přidali Tatra a v České i Verča a Skřítek. V nočních hodinách jsme se přesunuli do campu Vlkodlak.
Vlkodlak je krásný skalní převis v pískovcovém skalním masivu v poměrně nepřístupném terénu u Kvítkova. Ráno jsme posnídali a vyrazili jsme na dále. Naše cesta vedla krásným údolím Peklo do Zahrádek, zde jsme nastoupili na vlak a přesunuli se do Blíževedel.
Zde byla perfektní hosopoda (12 pivo za 20Kč a Kozel). Poobědvali jsme a večer jsme vyrazili dál. Další noc jsme přečkali v campu Indián kde jsme narazili Huhlu, drobet jsme ho vyděsili. Další den, zatím co jsem pod převisem Tisícový kámen hlídala batohy, ukázala Verča ostatním campy v okolí.
V Roverkách je velmi málo vody, studánky jsou všeho všudy 3. Tudíž jsme doplnily zásoby vody a vyrazili na Vilhošť (či Vlhošť). Kde se v campu Galatea konal XVIII. Oheň Blue Books v netradičním provedení arabském. Petr a já jsme si našli ve svahu drobet rovnější plácek kde jsme rozhodili spaní a zbytek Verča a spol vyrazili zpět a přespali v jiném campu na můj vkus moc daleko od Galatei.

Druhý den ráno se ke mě a Petrovi přidal Jimro Velči a Velči Jr. a ráno jsme se přesunuli opět do Blíževel na oběd a posléze na vlak. V hospůdce jsme potkali čás předchozího osazenstva vandru. Ve vlaku pak 90% zbytku osazenstva z Ohně. Vlak byl tak nacvakaný, že v České Lípě přidali vagón a v dalších 3 stanicích taktéž. Vlak v Kolíně kupodivu neměl zpoždění.

více fotek na http://babuna.rajce.idnes.cz/
http://vermarka.rajce.idnes.cz/
http://roman18.rajce.idnes.cz/
31. 10. 2011 Babuna